Adventi interjúsorozat az InDaHouse alapítójával, Benkő Fruzsinával

Van egy kezdeményezésünk: Jó ügyekhez jó üzenetek kellenek! Minden alkalommal meghívunk egy civilest, hogy részt vegyen az Impact lab prezentációs nyílt képzésünkön. Az elmúlt két évben tíz hazai civil szervezet kulisszái mögé is betekinthettünk. Magunk sem gondoltuk volna, hogy őket megismerve ráleltünk a 21. századi eposzi hősökre. Amit ők csinálnak, az abszolút megérdemli a figyelmet és törődést.

Szeretnénk, ha ti is megismernétek őket, az üzeneteiket és általuk mesélnénk magunkról is, hogy milyen is velünk formálódni és fejlődni.

Fruzsina az  InDaHouse Hungary alapítója, az egyesület elnöke. Ő az, aki ha kell házat épít, leckét ír a gyerekekkel, előadásokat tart a szervezet munkájáról, FB posztokat gyárt és interjúkat ad. Vele indítjuk útjára az adventi interjúsorozatunkat.

Mi az InDaHouse küldetése?

Az InDaHouse Hungary Egyesület önkéntesei borsodi falvakban élő, hátrányos helyzetű gyerekeknek tartanak egyéni és csoportos fejlesztő foglalkozásokat heti rendszerességgel. Célunk, hogy a hozzánk járó gyerekek önmegvalósító, felelős, a saját sorsukat irányító felnőttekké váljanak, akik a tőlünk kapott támogatást be tudják építeni a gyermekeik nevelésébe.

Sokszor beszélgettünk arról, milyen fontos is megtalálni a mondandónk esszenciáját. Mi lenne az InDaHouse egymondatos üzenete a világnak?

A hátrányos helyzetű gyerekek ügye közös ügy, mindenkinek van hozzá köze, mindenkinek van tennivalója, felelőssége.

Hogyan tudjátok ezt az üzenetet minél többekhez eljuttatni és mi jelenti a legnagyobb kihívást?

Mi 3 különböző fókusszal szoktuk az üzenetünket kommunikálni: adománygyűjtés, önkéntes toborzás és a munkánk bemutatása kapcsán. Meg kell találnunk azt a módot, ahogy az adott célcsoport fogyasztani tudja a tartalmainkat. A sikeresség egyrészt a konkrét visszajelzésből (lájkok, kommentek) és az adott üzenetnek megfelelő cselekedetekből áll (adományozás, önkéntesnek való jelentkezés). Jelenleg azt tanuljuk, hogy hogyan tudunk a támogató vállalatok nyelvén kommunikálni. E mellett nagy kihívást jelent a miskolci emberek megszólítása.

Melyik a kedvenc olyan történeted, ami megmutatta neked, hogy ez az ügy másoknak is fontos?

A szívemnek legkedvesebb visszajelzést egy önkéntesem fogalmazta meg, 1 év nálunk való önkéntesség után. Azt mondta, ha valakit bántanak a cigánysága miatt, olyan, mintha őt bántanák. Az InDaHouse célja, hogy a cigány gyerekek egyenlő esélyekkel élhessék az életüket. Ehhez az kell, hogy a nem cigány emberek egyenlőnek tekintsék magukat velük. Ez a mondat annak a maximumát szimbolizálja számomra, amit elérhetek, mint az InDaHouse vezetője. 

Miért döntöttetek úgy, hogy jelentkeztek az Impact lab ösztöndíjra?

A civil szervezetek túlélése múlik azon, hogy át tudják-e adni az üzenetüket a célcsoportjaik számára. Ha nem tudnak rólunk, nem értenek minket, akkor nem lesz pénzünk és nem tudunk működni. Ezért nagyon fontos, hogy mindannyian megtanuljunk kommunikálni, előadást tartani.

Milyen volt velünk együtt formálódni?

Számomra az Impact Lab egy nagyon jó élmény volt, mert különböző szektorokból érkező emberekkel ismerkedhettem meg és egy átfogó, a prezentálás minden területét felölelő képzésen vehettem részt ingyen, ami egy hatalmas ajándék, nagyon komoly és becsülendő elköteleződés az alapítók részéről. Nagyon tetszett, hogy az előadók 150%-osan fel voltak készülve, az előadásaik mindig érthetőek, követhetőek voltak, nem voltak benne felesleges dolgok. Tetszett, hogy nagyon gyakorlatorientált. Hogy beszéltünk kamerába, hogy készítettünk saját prezit.

Ha szeretnéd jobban megismerni az InDaHouse történetét, kövesd őket!

Ha civilesként érdekel az Impact lab ösztöndíj, jelentkezz!

Ha pedig kíváncsi vagy az Impact lab prezentációs képzésünkre, olvasd el a programunkat!